مکزیک و مناطق دیدنی مکزیک و جاذبه های گردشگری مکزیک و اماکن زیارتی مکزیک و اماکن تاریخی مکزیک و سوغات مکزیک و آداب و رسوم مکزیک و جاذبه های توریستی مکزیک و دیدنی های مکزیک برای خارجی ها و طبیعت بکر مکزیک و روستاهای دیدنی مکزیک و مناظر طبیعی مکزیک و آبشار در مکزیک و مسجد در مکزیک و غذاهای محلی مکزیک و شیرینی مخصوص مکزیک در نم نمک.

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی مکزیک و شهرهای آن

مکزیک یکی از کشورهای آمریکای جنوبی و در همسایگی آمریکا قرار گرفته است که قبلا نام آن «اسپانیای نو» بوده است.نام رسمی کشور مکزیک «ایالات متحده ی مکزیک» است وبا جمعیتی حدود 121 میلیون نفر ، یازدهمین کشور پرجمعیت جهان است.جاذبه های گردشگری مکزیک و جاهای دیدنی شهرهای مکزیکجاذبه های گردشگری مکزیک و جاهای دیدنی شهرهای مکزیک

کشور مکزیک مهد یکی از تمدن های باستان به نام آزتک است وقدمت سکونت افراد در این رزمین طبق اولین آثار به دست آمده از انسان به 40 هزار سال پیش باز می گردد. نزدیک به 9هزار سال پیش مناطق مکزیک امروزی محل استقرار تمدن های پیشرفته سرخ پوستی بودند و آن ها یک انقلاب فرهنگی در مکزیک را با کاشت ذرت در این منطقه به پا کردند.

زبان مردم مکزیک زبان اسپانیایی است و حدود یک سوم از کل اسپانیایی زبان های جهان در مکزیک زندگی می کنند. پایتخت مکزیک مکزیکوسیتی می باشد و نام آن را از واژه سرخپوستی ناهوآتل برگرفته اند.این کشور جزو 10 کشور گردشگر پذیر جهان است و سالانه میلیون ها تن از سراسر جهان از این کشور بازدید می کنند.

جاذبه های گردشگری مکزیک و مکزیکو سیتی پایتخت مکزیک

جاهای دیدنی مکزیک

پایتخت مکزیک مکزیکو سیتی از جاذبه های گردشگری مکزیک

مکزیکو سیتی ؛ پایتخت مکزیک ، به عنوان دومین شهر بزرگ جهان با بیش از 18 میلیون نفر جمعیت می باشد که یک شهر مهد تمدن و فرهنگ های مختلفی است.آزتک ها در قرن 14مکزیکوسیتی را بنا کردند ونام تنوشتیتلان را برای آن برگزیدند.

مکزیکو سیتی ، بسیاری از جاذبه های گردشگری و 1500 اثر تاریخی ، صدها موزه و مناطق باستان شناسی را در خود جای داده است . اگر به مکزیکو سیتی سفر کردید حتما غذاهای مکزیکی را فراموش نکنید و از آن ها میل کنید.

گوادالاخارا از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری مکزیک

گوادالاخارای دیدنی مکزیک

گوادالاخارا از جاذبه های گردشگری مکزیک

شهر گوادالاخارا پایتخت فرهنگی کشور مکزیک است و زادگاه سبک موسیقی ال ماریاچی می باشد .این شهر زیبا به علت زیباترین ساختارهای معماری و غذاهای لذیذ و بی نظیر و پارک های سرسبزش معروف است . این شهر همچنین بزرگترین منطقه در مکزیک است که در آن نمایش های سوارکاری انجام می شود.

شهر آکاپولکو از جاذبه های دیدنی و گردشگری مکزیک

آکاپولکوی زیبا در مکزیک

جاذبه های گردشگری مکزیک و شهر بندری مکزیک آکاپولکو

آکاپولکوشهر بندری در مکزیک است و از مراکز اصلی توریستی مکزیک می باشد که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا جذب خود کرده است . شهرآکاپولکو تفریحات شبانه مکزیک است وبهترین زمان سفر به این نقطه زیبا در کشور مکزیک فصل زیبای زمستان است.

جاذبه گردشگری مکزیک و شهر موریلیا

مورلیای بینظیر در مکزیک

موریلیای صورتی از جاذبه های گردشگری مکزیک

موریلیا شهری زیبا با ساختمان هایی با آجر صورتی می باشد که به علت وجود این بناهای صورتی رنگ به آن شهر صورتی نیز گفته می شود . این شهر گردشگران زیادی را از اقصی نقاط دنیا به سوی خود جذب می کند و وجود بناهای صورتی رنگ خود به خود توریست ها را مجذوب خود می سازد . موریلیا در میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.

مونتری از جاذبه های گردشگری مکزیک

مونتری توریستی مکزیک

جاذبه های گردشگری مکزیک و مونتری شهر امن مکزیک

شهر مونتری آمریکایی ترین و امن ترین شهر مکزیک نامیده می شود ، این شهر در مجاورت آمریکا قرار دارد و تجارت و اقتصاد آن با آمریکا گره خورده است. شهر مونتری دارای جاذبه های گردشگری فراوانی مانند کوههای «سرو د لا سیلا» و موزه هنر مدرن و تاریخ می باشد.

پوئبلا از شهرهای مشهور مکزیک

پوئبلای معروف در مکزیک

پوئبلا شهری محاصره شده بین آتشفشان ها از جاذبه های گردشگری مکزیک

شهر پوئبلا تنها شهری در جهان است که بین چهار کوه آتشفشان قرار گرفته است و به همین خاطر گردشگران فراوانی را به خود جذب کرده است ، این شهر زیبا موریلیا در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است .

در این شهر بناهای رنگارنگی وجود دارد که چشم توریستها را به خود خیره می کند ، این بناها از رنگ های متضاد و درخشان تشکیل شده اند.سوغات شهر پوئبلا سوغاتی های چرمی ، سفالی و سنگی می باشد. رسیدن به این شهر زیبا با دو ساعت رانندگی از مکزیکو سیتی امکان پذیر است.

گوآناخوآتو از جاذبه های گردشگری مکزیک

گوآناخوآتوی دیدنی در مکزیک

جاذبه های گردشگری مکزیک گوآناخوآتو

گوآناخوآتویکی از شهرهای زیبای مکزیک است که در قدیم به علت استخراج نقره و امروزه به علت خیابان های تو در توی آن هزاران توریست را از اقصی نقاط دنیا به خود جذب نموده است. شهر گوآناخوآتو جاذبه های فراوانی مانند موزه مومیایی وزیباترین ساختمان های باروک مکزیکی را دارد.

جاذبه های گردشگری مکزیک و شهر لئون دلس آلداما

لئون دلس آلداما واقع در مکزیک

شهر زیبای لئن دلس آلداما از جاذبه های گردشگری مکزیک

شهر لئون دلس آلداما به مردم متفاوتی متعلق بوده و به همین خاطر سبک معماری در آن مختلف می باشد. این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی مانند معبد کفاره قلب مقدس مسیح که به سبک معماری گوتیک است و طاق نصرت می باشد.

سان فرانسیسکو از جاهای دیدنی و گردشگری مکزیک

سانفرانسیسکوی توریستی در مکزیک

جاذبه های گردشگری مکزیک سان فرانسیسکو

در قرن 16 اسپانیایی ها به سانفرانسیسکو د کامیچه ، روستای مایان سابق حمله کردند و در قرن 19 ساخت قلعه آغاز شد.سان فرانسیسکو شهری است که دور تا دور آن بناهای روشن قرار دارد و به همین خاطر توریست های فراوانی جذب این منطقه می شوند ، این منطقه بسیار زیبا به ثبت جهانی در یونسکودر سال 1999 رسید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.