در ادامه با بیوگرافی کامل مهسا عرفانی دوبلور سینما ، تئاتر و تلویزیون و دختر شهلا ناظریان زنده یاد حسین عرفانی به همراه عکس های خانوادگی و فیلمشناسی مهسا عرفانی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه مهسا عرفانی و همسرش(Mahsa Erfani)

  • نام اصلی : مهسا عرفانی
  • متولد : 11 دی 1364 تهران
  • زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون
  • پیشه : بازیگر
  • والدین : حسین عرفانی و شهلا ناظریان
  • خواهر : رستا شرافت
  • سالهای فعالیت : 1370 تاکنون
  • قد : 165 سانتیمتر
  • همسر : پویا فهیمی

بیوگرافی کامل مهسا عرفانی

مهسا عرفانی متولد 11 دی ماه سال 1364 دوبلور و صداپیشه ایرانی است.بیوگرافی مهسا عرفانی دوبلور و همسرش پویا فهیمیبیوگرافی مهسا عرفانی دوبلور و همسرش پویا فهیمی

کودکی مهسا عرفانی

عکس کودکی مهسا عرفانی

خانواده مهسا عرفانی

او دختر  زنده یاد شهلا ناظریان و حسین عرفانی از صداپیشگان قدیمی سینما و تلویزیون است و یک خواهر ناتنی به نام رستا شرافت دارد.

پدر و مادر مهسا عرفانی

پدر و مادر مهسا عرفانی

مهسا عرفانی و خواهرش رستا

مهسا عرفانی و خواهرش رستا

شروع فعالیت از کودکی

به گفته ی خودش اولین بار در سن 5 سالگی به عنوان دوبلور وارد کار شد. در واقع مهسا که به همراه پدر و مادر هنرمندش در سالن های دوبله حضور داشت ، در کاری از آقای طهماسب به یکباره و به دلیل عدم توانایی دختر بچه ای 6 ساله برای صحبت دقیق و صحیح سر صحنه ، به سالن دوبله آورده شد و علیرغم نداشتن سواد ، جمله ها را با کمک مادرش حفظ کرد و کار دوبله را انجام داد.

مهسا عرفانی و مادرش شهلا ناظریان در فیلم شب بخیر غریبه

مهسا عرفانی و مادرش شهلا ناظریان در فیلم شب بخیر غریبه

آثار مهسا عرفانی

او بیشتر در دوبله انیمیشن ها فعالیت داشته که میتوان به تبلیغ بستنی میهن(مامان جون بستنی اش خوشمزه تره!) - نیک و نیکو - باب اسفنجی - فوتبالیستها - فروزن (السا و آنا) و ... اشاره کرد.

مهسا عرفانی دوبلور نیکو در کارتون «نیک و نیکو»

مهسا عرفانی دوبلور نیکو در کارتون «نیک و نیکو»

مدیر دوبلاژ

مهسا عرفانی در حال حاضر به عنوان مدیر دوبلاژ هم فعالیت می کند.

تیپ و استایل مهسا عرفانی

تیپ و استایل مهسا عرفانی

دوبلاژسخت است

کار دوبله علاوه بر حرفه ای بودن ، نیاز به صبر زیادی دارد چرا که کار دوبله فقط با صبر نتیجه می دهد. وقتی شما پشت میکروفن قرار می گیرید و حالا باید به جای شخصیت دیگری با همان حس و حال و شرایط او صحبت کنید ، اصلا کار آسانی نیست و باید حقیقتا به این کار عشق داشت. درست است که تمام همکاران من در کار دوبله خانواده ی من هستند اما نشستن در کنار پدر و مادر به من حس عجیبی می دهد و در واقع سعی می کنم خودم را به آنها ثابت کنم.

حسین عرفانی و شهلا ناظریان و دخترشان مهسا عرفانی

حسین عرفانی و شهلا ناظریان و دخترشان مهسا عرفانی

وضعیت ازدواج و همسر مهسا عرفانی

خانم عرفانی در سال 81 وقتی تازه دیپلم گرفته بود عقد کرده و ازدواج کرد. همسرش در زمینه دوبله و سینما و بازیگری فعالیت نداشت و شغل آزاد در ارتباط با وسایل کامپیوتر داشت .

پس از جدایی از همسر اولش در سال 1398 با پویا فهیمی که در زمینه دوبلاژ فعالیت می کند ازدواج کرده است.

مهسا عرفانی و همسرش پویا فهیمی

مهسا عرفانی و همسرش پویا فهیمی

مهسا عرفانی و خواهر زاده اش شهریار ملک

مهسا عرفانی و خواهر زاده اش شهریار ملک


عکسهای مهسا عرفانی

تیپ متفاوت مهسا عرفانی با چکمه

تیپ متفاوت مهسا عرفانی با چکمه

مهسا عرفانی و پدرش در دورهمی

حسین عرفانی و دخترش مهسا عرفانی در دورهمی

حسین عرفانی و همسرش شهلا ناظریان و دخترش مهسا عرفانی

حسین عرفانی و همسرش شهلا ناظریان و دخترش مهسا عرفانی

مهسا عرفانی صداپیشه

مهسا عرفانی دوبلور

عکس قدیمی مهسا عرفانی در کنار باران کوثری

عکس قدیمی مهسا عرفانی در کنار باران کوثری

خانواده مهسا عرفانی

خانواده مهسا عرفانی

مدل مانتو مهسا عرفانی

مدل مانتو مهسا عرفانی


نمونه صدای مهسا عرفانی و گفتگو با او


منابع : نم نمک | مهسا عرفانی اینستاگرام/ مهسا عرفانی فیسبوک/ صفحه شخصی مهسا عرفانی/مهسا عرفانی ویکی پدیا/ مهسا عرفانی تلگرام

این مطلب مفید بود؟
(36 رای)
78.8%

نظرات کاربران بروز رسانی

176
صدای حسین عرفانی و شهلا ناظریان قشنگ و دلنشینه. اما صدای مهسا عرفانی اصلا جالب نیست. تلفظ هاش خیلی رو اعصابه. و شنونده حس میکنه این دوبلور مهارت و توانایی لازم رو نداره و انگار صدا با حس و حال شخصیت فیلم سازگاری نداره.
من این صدا رو هر وقت تو فیلمها و انیمیشنها میشنیدم و نمی دونستم صدای دختر دو تا دوبلور موفقه.
این صدا همیشه تو ذوقم میخورد و آرزو می کردم کاش کس دیگه ای دوبله کرده بود
متاسفانه پارتی بازی، استعداد و توانایی سرش نمیشه

کلی افراد با صداهای زیبا و تلفظهای عالی، از دوبله باز موندن تا این افراد به صرف فامیل بازی برن کلی دوبله کنن و حتی مدیر دوبلاژ بشن
1399-05-08 23:44
پاسخ دادن
149
حقیقتا کسایی که میان تو این کار یا باید واقعا صدای خوبی داشته باشن یا پارتی کلفتی داشته باشن ، صدای این خانم اصلا خاص یا قشنگ نیست ، تن خوبی هم نداره ولی پارتیش ،یا پیغمبر ،خانم ناظریان مامانش ، آقای عرفانی هم باباش ، بایدم دوبلورش کنن،این نشه کی بشه ؟
1399-06-04 09:14
پاسخ دادن
516
دوتا نظر منفی ...به نظر من که صداشون قشنگه...من این کارتون نیک و نیکو جدید رو دیدم که البته فکر کنم اسمش شده نایا که صدای ایشون توش هست خیلی هم صداش قشنگه..تن خوبی داره و شیرینه...البته صدای خانمها معمولا قشنگه صدای مردونه خوب کم هست...به نظرم باید از ورود یک صدای جدید به دوبله استقبال کرد
1399-08-22 00:15
پاسخ دادن
74
دقیقا با دو نظر پیشین موافقم... ایشون فقط به صرف دو پشتوانه ی مهم و غیرقابل انکار وارد این حرفه شدند... خب نوش جان این خانم و تمام صاحب منصبان پست های سازمانی این مرزو بوم... به قولی اگر ما هم لیاقت پارتی و ضابطه کاری داشتیم اکنون حسرت رویاهای کودکی مان را نمیخوردیم... ضمنا این ازدواج دوم مهسا خانم هست. از همسر اولش همان سالها جدا شده و حالا دو ساله که همسر این نره غول بی هنر پویا فهیمی شده که بی هیچ استعدادی به واسطه ی زن دم کلفتش اوهم وارد عرصه ی دوبله گشته است. ..
1400-04-08 14:51
پاسخ دادن
12
می آمد با تو بی تربیت حسود به جای پویا فهیمی
1401-02-08 03:33
پاسخ دادن
04
صدای ایشان بد نیست اما نیاز به تمرینات زیادی هست من خودشان و صدایشان را دوست دارم و آرزوی موفقیت می کنم برای ایشان و خانواده محترمشان من صدای قشنگشان را در انمیشین های فوتبالیست ها و اتوبوس های کوچولو و کلاس اولی ها و غیره شنیدم صدای ایشان عالیه به گفته ایشان کار دوبله سخت است راحت نیست باید تحمل و توانایی داشت.
1400-10-26 15:15
پاسخ دادن
01
به هر حال ایشون صدای مادر یا پدر را ندارن اما تکنیک رو بلدن و تکنیکی کار میکنن، فضای دوبله بسیار بسته بود و هست و متاسفانه ما مثل سابق به همین جهت دوبلورهای جوان خیلی زیادی نداریم .
1401-02-06 09:25
پاسخ دادن
01
شهلا ناظریان صدای جادویی تکرار نشدنی تسلیت به مهسا عرفانی صدای اون در فیلم جانور جای بچه که امشب کنار بزرگ کرد قشنگ حرف زد روحشون شاد یادش گرامی
1401-02-08 03:31
پاسخ دادن
02
بنظرم صدای خانوم مهسا عرفانی و نوع صداشون خیلی شیرین و دلنشینه و کارشون حرف نداره اگر بجای رسیدن خودشون زحمت کشیدن چه ربطی به پدر و مادرش داره اگر استعداد نداشت چه کسی حاضر بود از ابروش بزنه و از ایشون در دوبله استفاده کنه
خانوم عرفانی انشالله شما و همسر عزیزتون همیشه سربلند و موفق باشید در پناه حق
1401-02-30 20:39
پاسخ دادن

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.