فهرست کمدین های ایرانی و بیوگرافی کمدین های ایرانی و کمدین های ایرانی قبل از انقلاب و کمدین های ایرانی در خندوانه و اسامی استندآپ کمدین های خندوانه و بیوگرافی کمدین جدید ایرانی و بهترین کمدین های ایرانی و بهترین کمدین های تئاتر ایران و کمدین های قدیمی ایران در نم نمک.

زندگینامه استندآپ کمدین های ایرانی قبل و بعد انقلاب

استندآپ به اجرای طنزی گفته می شود که به صورت ایستاده و عمدتا با تعریف خاطره اجرا میشود ، این نوع اجرا معمولا به صورت تک نفره اجرا میشود که اجرا کننده با چاشنی بزرگنمایی و طنز خاطرات و یا مسئله ای جذاب را تعریف میکنند . استندآپ کمدین در ایران از چندی پیش در صحنه های نمایشی شکل گرفت و در تلویزیون توسط برنامه خندوانه با اجرای هنرمندان زیادی رنگ شکل جدیدی به خود گرفته است. استندآپ کمدی که توسط کمدین های ایرانی انجام می شود گفته می شود.بیوگرافی استندآپ کمدین های ایرانی جدید و قدیمیبیوگرافی استندآپ کمدین های ایرانی جدید و قدیمی

بیوگرافی چهره های سرشناس حوزه کمدی سینما و تلویزیون ایران

حمید ماهی صفت

حمیدرضا ماهی صفت متولد 20 بهمن ماه سال 1338 در شیراز است. پدری شیرازی و مادری اصفهانی دارد. دیپلم ریاضی دارد و دارای دو فرزند به نام علی و سارا است. او که به بمب خنده ایران معروف است از سال های نوجوانی و در اردوهای پیشاهنگی فعایت هنری خود را در زمینه لطیفه و تقلید صدا آغاز کرد و با توجه به تحولات انقلاب این فعالیت متوقف شد و در سال 60 به صورت غیر رسمی و در سال 1376 به صورت رسمی به عنوان پیشه ادامه پیدا کرد.

بیوگرافی حمید ماهی صفت استندآپ کمدین

بیوگرافی حمید ماهی صفت استندآپ کمدین

علیرضا مسعودی

علیرضا مسعودی با نام مستعار علی مشهدی متولد 19 مهر 1351 در مشهد کارگردان نویسنده ، بازیگر و استندآپ کمدین اهل ایران است. وی فعالیت رسمی خود در عرصه نویسندگی را با نوشتن متن های چند آیتم از برنامه ساعت خوش در سال 74 آغاز کرد و به گفته خودش نویسنده ای غریزی است.

بیوگرافی علیرضا مسعودی استندآپ کمدین

بیوگرافی علیرضا مسعودی استندآپ کمدین

حسن ریوندی

حسن ریوندی متولد 1 فروردین 1355 در سبزوار استندآپ کمدین و مجری ایرانی است. ریوندی نخستین کنسرت خنده ایران را در 25 تیر 1392، در برج میلاد ، تهران اجرا کرد. وی در این کنسرت ها با مطرح کردن طنزهای اجتماعی ، تقلید صدای خوانندگان و بازیگران و همچنین شوخی های سرگرم کننده به اجرای برنامه می پردازد.

بیوگرافی حسن ریوندی استندآپ کمدین

بیوگرافی حسن ریوندی استندآپ کمدین

ابراهیم نبوی

سید ابراهیم نبوی متولد 22 آبان 1337، آستارا ، نویسنده و طنزنویس ایرانی است. نبوی از مهاجران خارج از ایران می باشد که در حال حاضر در کشور آمریکا اقامت دارد.

بیوگرافی ابراهیم نبوی استندآپ کمدین

بیوگرافی ابراهیم نبوی استندآپ کمدین

هادی خرسندی

هادی خرسندی متولد 1 مرداد 1322 در فریمان شاعر ، طنزپرداز و استندآپ کمدین ایرانی است.

بیوگرافی هادی خرسندی استندآپ کمدین

بیوگرافی هادی خرسندی استندآپ کمدین

شاپی خرسندی

شاپی خرسندی با نام اصلی شاپرک خرسندی متولد 8 ژوئیه 1973 یک کمدین ایرانی تبار مقیم لندن است. او دختر هادی خرسندی شاعر و طنزپرداز ایرانی است.

بیوگرافی شاپی خرسندی استندآپ کمدین

بیوگرافی شاپی خرسندی استندآپ کمدین

مازیار جبرانی

مازیار جبرانی معروف به ماز جبرانی ، بازیگر سینما و استندآپ کمدین ایرانی است.

بیوگرافی مازیار جبرانی استندآپ کمدین

بیوگرافی مازیار جبرانی استندآپ کمدین

مکس امینی

مکس امینی متولد 20 سپتامبر 1981 یک هنرپیشه و کمدین ایرانی تبار اهل ایالات متحده آمریکا می باشد. پدر وی اهل اصفهان و مادرش اهل تبریز است.

امینی دانش آموخته ، دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس (UCLA) است. او به زبان فارسی ، ترکی آذربایجانی و زبان انگلیسی تسلط کامل دارد.

بیوگرافی مکس امینی استندآپ کمدین

بیوگرافی مکس امینی استندآپ کمدین

مهران خاقانی

مهران خاقانی استندآپ کمدین ایرانی-انگلیسی است.

بیوگرافی مهران خاقانی استندآپ کمدین

بیوگرافی مهران خاقانی استندآپ کمدین

امید جلیلی

امید جلیلی متولد 8 مهر 1344 بازیگر و کمدین ایرانی - بریتانیایی است.

بیوگرافی امید جلیلی استندآپ کمدین

بیوگرافی امید جلیلی استندآپ کمدین

مهران مدیری

مهران مدیری متولد 18 فروردین 1346 در تهران کارگردان ، هنرپیشه ، خواننده ، طراح تیتراژ ، مجری ، طراح صحنه و لباس ، مجری طرح ، صداپیشه و تهیه کننده ایرانی است.

از جمله مجموعه های تلویزیونی که وی در آن ها کارگردان و بازیگر بوده می توان سریال های : ساعت خوش ، پاورچین ، جنگ 77، پلاک 14، نقطه چین ، شب های برره ، باغ مظفر ، نود شب ، مرد هزارچهره ، مرد دوهزارچهره ، قهوه تلخ ، ببخشید شما ، ویلای من ، شوخی کردم ، در حاشیه ، در حاشیه 2، دورهمی و هیولا را نام برد.

بیوگرافی مهران مدیری استندآپ کمدین

بیوگرافی مهران مدیری استندآپ کمدین

امیر کربلایی زاده

امیر کربلایی زاده متولد 1358 تهران بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون اهل ایران است.

بیوگرافی امیر کربلایی زاده استندآپ کمدین

بیوگرافی امیر کربلایی زاده استندآپ کمدین

حامد آهنگی

حامد آهنگی متولد 17 تیر ماه 1358 در بندر انزلی ، کمدین است.

از سال 1380 تاکنون در جنگهای شبانه زیادی حضور داشت.

نمایشهای کوتاه طنز زیادی را نوشته و کارگردانی کرده است مانند سفر پرماجرا - کنکور - ماهواره 1و2 - کلاس درس - داماد تصادفی - منشی قلابی و ...

بیوگرافی حامد آهنگی استندآپ کمدین

بیوگرافی حامد آهنگی استندآپ کمدین

مهران غفوریان

مهران غفوریان متولد 3 شهریور 1353 در تهران هنرپیشه ، کارگردان فیلم ، کمدین ، فیلم نامه نویس و مجری اهل ایران است.

غفوریان فارغ التحصیل رشته نقاشی - نقاشی عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی می باشد. بازیگری را به کارگردانی داریوش کاردان با مجموعه طنز جنگ 39 آغاز کرد؛ و خیلی زود به عرصه کارگردانان تلویزیونی پیوست.

بیوگرافی مهران غفوریان استندآپ کمدین

بیوگرافی مهران غفوریان استندآپ کمدین

امیرمهدی ژوله

امیرمهدی ژوله متولد 28 مرداد 1358 در تهران فیلم نامه نویس ، هنرپیشه و روزنامه نگار ایرانی است. وی از نویسندگان سریال های طنز مهران مدیری می باشد.متاسفانه این نویسنده بیماری ام اس دارد.

بیوگرافی امیرمهدی ژوله استندآپ کمدین

بیوگرافی امیرمهدی ژوله استندآپ کمدین

محمود فرجانی

محمود فرجامی متولد 4 خرداد 1356 در مشهد ، روزنامه نگار ، نویسنده ، مترجم ، طنزپرداز و پژوهشگر طنز ایرانی است. وی یکی از بنیان گذاران و مدیر «انجمنِ جهانیِ طنزِ فارسی» است.

محمود فرجانی استندآپ کمدین

بیوگرافی محمود فرجانی استندآپ کمدین

سیامک انصاری

سیامک انصاری متولد 12 مرداد 1347 در تهران هنرپیشه سینما ، تلویزیون و تئاتر ایران است.

او فارغ التحصیل رشته کارشناسی نمایش و تلویزیون از «دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی» است. پدرش تاجر فرش بوده و به کشور آلمان فرش صادر میکرده. او به علت بازی کردن در سریال های کمدی تلویزیونی بیشتر به عنوان کمدین شناخته میشود اما در آثار او فیلم های سینمایی غیر کمدی نیز دیده می شود.

سیامک انصاری استندآپ کمدین

بیوگرافی سیامک انصاری استندآپ کمدین

این مطلب مفید بود؟
(13 رای)
69.2%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.