آموزش تصویری تبدیل عدد به حروف در اکسل و تبدیل عدد به حروف فارسی در اکسل و تبدیل تاریخ به حروف در اکسل و تبدیل عدد به ریال در اکسل و تبدیل اعداد به فارسی در اکسل و تبدیل عدد به حروف در اکسس و تبدیل حروف ستون به عدد در اکسل و تبدیل اعداد به حروف و دانلود برنامه تبدیل عدد به حروف در نم نمک.

آموزش تصویری تبدیل عدد به حروف در اکسل

این موضوع بیشتر در فاکتورها ، فیش حقوقی ، صورتحسابها و … مطرح می شود. مثلا اینکه میخواهیم حقوق دریافتی فرد ، جمع صورتحساب یا … به حروف فارسی نوشته شود.آموزش تصویری تبدیل عدد به حروف فارسی در اکسلآموزش تصویری تبدیل عدد به حروف فارسی در اکسل

برای این کار از افزونه (که لینک آن در پایان این آموزش قرار داده شده) استفاده میکنیم. پس از نصب این افزونه ، تابعی به نام ABH (عدد به حروف) به توابع اکسل اضافه می شود که یک آرگومان دارد و آن هم عدد مورد نظر که باید به حروف تبدیل شود.

به تصویر زیر دقت کنید :

آموزش تصویری تبدیل عدد به حروف فارسی در اکسل

 

تبدیل عدد به حروف در اکسل - تابع ABH و تبدیل عدد به حروف فارسی

نحوه نصب افزونه :

فایل افزونه را دانلود کنید.

طبق مسیر زیر افزونه را نصب کنید :

File/ Excel options/ Add-ins/ Go/ Browse/ انتخاب فایل افزونه/ Ok

پس از نصب ، تابع مورد نظر بصورت خودکار به توابع اکسل اضافه می شوند.

نکته طلایی :

چون اکسل ، افزونه رو از روی سیستم داره میخونه ، در صورتی که فایل رو جابجا کنیم ، مثلا ایمیل کنیم و یا از طریق فلش ، به سیستم دیگری منتقل کنیم ، همه فرمول های موجود در افزونه که در فایل مورد استفاده قرار گرفته اند با خطا مواجه می شوند.

برای اینکه این اتفاق نیفته باید طبق ویدئو زیر عمل کنیم :

آموزش تصویری تبدیل عدد به حروف فارسی در اکسل

همانطور که در بالا مشاهده میکنید ، کافیه ماژول مربوطه در افزونه رو با Drag & Drop به فایل مقصد منتقل کنیم. با این روش ، در صورت انتقال فایل نیز ، عملکرد صحیح خواهد داشت.

نکته :

حتما فایل را در نهایت با فرمت Xlsm ذخیره کنید. در غیر اینصورت ، کدهای VBA از بین خواهند رفت.

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
80%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی