ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی کامل صادق ورمزیار فوتبال سابق تیم ملی ایران و باشگاه استقلال به همراه عکس های خانوادگی و شخصی صادق ورمزیار و معنی ورمزیار و ایل ورمزیار و ورمزیار کجاست و ورمزیار همدان و ماجرای صادق ورمزیار و مدرسه فوتبال صادق ورمزیار با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه صادق ورمزیار و همسرش(Sadegh Varmazyar)

  • نام اصلی : صادق ورمزیار
  • متولد : 4 اسفند 1345 ملایر
  • زمینه فعالیت : ورزش فوتبال
  • پیشه : فوتبالیست سابق
  • مدرک تحصیلی :
  • سالهای فعالیت : 1356 تاکنون
  • قد صادق ورمزیار : 179 سانتیمتر
  • فرزندان : علی عطا ورمزیار و طناز ورمزیار

بیوگرافی کامل صادق ورمزیار

صادق ورمزیار متولد 4 اسفند 1345 در ملایر بازیکن فوتبال سابق تیم ملی ایران و باشگاه استقلال است. وی سالها کاپیتان تیم استقلال بوده است.بیوگرافی صادق ورمزیار فوتبالیست و همسرش + فرزندانبیوگرافی صادق ورمزیار فوتبالیست و همسرش + فرزندان

صادق ورمزیار - Sadegh Varmazyar

صادق ورمزیار - Sadegh Varmazyar

خانواده و اصالت

متولد چهارراه سیروس ، کوچه حمام گلشن با اصالتی ملایری هستم. از یک سالگی آن جا بودیم و به این خاطر این را گفتم که بگویم فوتبالم را از همان جا آغاز کردم.

ما 5 فرزند بودیم. 5 برادر بودیم و خواهر نداشتیم. یک خواهر داشتیم که در کودکی فوت کرد و یکی از برادرانم که فوتبال بازی می کرد فوت کرد. آن برادرم تا سال 69 در قید حیات بود.

شروع از کودکی

به هر حال مانند دیگر فوتبالیست ها با توپ های پلاستیکی یا توپ هایی که برای آن سن قابل حمل بود بازی را شروع کردیم و کم کم به زمین خاکی شماره 16 رسیدیم و بعد از آن هم یک تیم محلی به نام قلیچ داشتیم. در این تیم دو مربی داشتیم که آقایان محمد عبادی و مرتضی حیدری بودند. از مربیان خوب آن زمان بودند که خیلی از بچه های آن محل را جمع کرده بودند و چون پدرم یکی از طرفداران پروپاقرص پرویز قلیچ خانی بود و فوتبالش را خیلی دوست داشت و بازی های او را نگاه می کرد ، اسم آن تیم را هم قلیچ خانی گذاشتیم.

صادق ورمزیار

تیم سیمان ری

آن جا تمرین می کردیم و در نهایت در زمین های اطراف همان محوطه تمرین می کردیم که زمین گود شهرزاد آخرین جایی بود که کم کم تیم را راه انداختیم. تقریبا به اندازه یک تیم محلی خوب کار را شروع کردیم و یک تیم بزرگسالان هم داشتیم که از داخل این تیم قلیچ خانی به تیم آلپ در دسته دوم یا سوم رفته بود. کم کم 11 یا 12 سالم بود که به شهرری رفتم و در تیم نونهالان زیر نظر آقای حسین عربی در تیم سیمان ری تمرین کردم.

شاگرد مربیان سرشناس

افتخارم آنجایی دو چندان می شود که آقای علی پروین هم مربی ام بوده اند. مرحوم دهداری ، پورحیدری و رنجبر و همینطور استانکو هم مربی من بودند. افتخار شاگردی ایشان را هم در هیروشیمای 94 دارم. با آقای مایلی کهن هم همکاری داشتم.

صادق ورمزیار

ورود به استقلال

در سال 1360 من به سمت باشگاه استقلال آمدم. یک تستی بود که می خواستم شرکت کنم. نسبت به کسانی که انتخاب می کردند کوچک تر و کوتاه تر بودم. با این وجود رفتم که تست بدهم و یادم می آید که هر چه می گفتم هافبک وسط من هستم ، می گفتند بازیکن دیگری نیست؟ یک نفر دیگر را انتخاب می کردند. حالا یا شانس بود یا هر چیز دیگری ، بزرگان استقلال بالا آمده بودند و در ورزشگاه دیهیم آماده تمرین می شدند که من در آخرین تیمی بودم که تست می گرفتند. دوباره گفتند که کسی داوطلب هافبک وسط نیست؟ آن وقت من دست بلند کردم ، گفتند به غیر از تو کسی نیست؟ گفتم حالا که کسی نیست بگذارید من بروم بازی کنم. رفتم داخل زمین و یادم است که آن موقع کتانی «تَه سبز چینی» داشتم ، یعنی استوک هم نداشتم که در چمن طبیعی تست بدهم. یکی ، دو حرکت فانتزی اجرا کردم و منصورخان خدابیامرز بالای ورزشگاه بودند. صدایم کرد و گفت متولد چه سالی هستی؟ گفتم متولد 45. گفتند تو برو و با عکس و کپی شناسنامه روز شنبه بیا اینجا. گفتم آقا من شنبه و دوشنبه امتحان دارم و اگر می شود یک هفته دیگر پس از امتحان بیایم. گفتند هر موقع که (امتحانت) تمام شد بیا. دیگر رفتیم برای نوجوانان و از آن جا وارد باشگاه استقلال شدیم. آن زمان خیلی از مربیان مانند آقای شرکا ، حاج حسن ، آقایان نعچلگر و قراب هم آمدند. سال 61 و 62 کم کم وارد تیم بزرگسالان شدم و با تیم اصلی تمرین  و با جوانان و امید هم بازی می کردم.

صادق ورمزیار

وضعیت ازدواج و همسر صادق ورمزیار

صادق ورمزیار سالها پیش ازدواج کده و متاهل است.

فرزندان

من دو فرزند دارم. پسرم به نام علی عطا و دخترم طناز که در دانشگاه تهران درس می خواند. پسرم متولد 1381 است.

صادق ورمزیار و پرویز مظلومی

صادق ورمزیار و پرویز مظلومی

تیم های پایه تیم ملی

در سال 62 یا 63 تیم ملی جوانان با آقای رضا وطن خواه و مرحوم پرویز دهداری وجود داشت که در آن رده بازی کردیم و به بزرگسالان رسیدیم.

صادق ورمزیار

تیم ملی بزرگسالان

سال 65 یا 66 بود. اگر اشتباه نکنم یکسری مسابقاتی بود که برای ریاست جمهوری بنگلادش با تیم امید به آنجام رفتیم. خیلی از دوستان آنجا بودند که همه تقریبا ملی پوش شدند. از آنجا که برگشتیم دو نفر از ما را به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت کردند. درست روز دعوت و رفتن من با رحلت امام خمینی (ره) مصادف شد. بله دقیقا در دوره آقای مناجاتی بود و از آن پس به تیم ملی بزرگسالان راه یافتم.

از 65 تا 76 حدود 12 سال در تیم ملی حضور داشتم ولی فکر می کنم بازی های ملی من حدود سی و خرده ای بود و تنها یک گل در بازی دوستانه مقابل آلمان زده بودم.

امیر قلعه نوعی ، مصطفی اردستانی و صادق ورمزیار

امیر قلعه نوعی ، مصطفی اردستانی و صادق ورمزیار

اولین بازی ملی

اولین بازی رسمی من دوستانه بود و فکر می کنم با لهستان یا روسیه در همین تهران بود که مساوی شد.

داربی معروف دی ماه 73

آن زمان فضای بازی ها کم بود و با دعوا برگزار می شد و می رفتیم تعهد می دادیم. بازی ها حساس شده بود و در آن دیدار آقای عابدینی یک پاداش خوب برای پرسپولیس کنار گذاشته بود و تیم ما خوب نبود ، البته بد هم نبود. روی یک ضربه ایستگاهی عقب افتادیم و هنوز هم نمی دانم ضربه بهزاد داداش زاده گل شد یا نه ، داور گل را پذیرفت و دو بر صفر عقب افتادیم. تقوی و زرینچه را آوردیم سمت راست که دونده بودند و شاهرودی تکلی زد که ... رضا باهوش و دوست عزیز من ولی آنجا به هر حال تصمیماتی گرفته شد که آن لحظه فکر می کنید به سود تیم است و اخراجش باعث شد تا ما فشار بیاوریم. دقیقه 73 بود ، توپ را گرفتم و پا به توپ وارد شدم و یک بدن آمدم و حسین عبدی جلوی من بود که پنالتی شد.

پنالتی را من زدم و گل شد و ادموند (اختر) می خواست بزند ، البته چون با اصغر مدیرروستا در کورس آقای گلی بود گفت بدهید من بزنم. گفتم بزن ولی رفت و صدایم زد و گفت نمی توانم! دیدم رنگش سفید شده و درست می گوید. چون حاشیه زیاد بود و عابدزاده جلوی ما بود.

صادق ورمزیار و فرشاد پیوس

صادق ورمزیار و فرشاد پیوس

درباره عابدزاده همه را اذیت می کند

احمدرضا عابدزاده همه را اذیت می کند و این هنرش است که به شکل روحی و روانی با بازیکن مقابلش کار می کرد.

از فوتبال درآمد نداشتم

دنبال بیزنس بودم و مدیر ورزشی یکی از مناطق شهرداری بودم چون از فوتبال درآمد نداشتم. بعدش دوباره متاسفانه به فوتبال برگشتم و به تیم سایپاپیوستم و هم کار را از دست دادم و هم فوتبال را.

صادق ورمزیار و مهدی مهدوی کیا در داربی

صادق ورمزیار و مهدی مهدوی کیا در داربی

سبک بازی

ورمزیار یک مدافع پر تلاش ، شجاع  با توان بالای شوتزنی که تجربه 3  گلزنی  در دربی سرخابی تهران را در کارنامه دارد که از این بابت  جایگاهش در جمع بهترین هاست. ویژگی دیگر صادق ورمزیار  ، تبحر او در نواختن ضربه های حساس پنالتی بود . او همواره از این آزمون سخت ، موفق بیرون می امد آنگونه که برای سالها پنالتی زن اول تیمش بود .

سرپرست آکادمی باشگاه استقلال

ورمزیار در تاریخ یکم خرداد ماه 1397 طی حکمی از هیئت امنای استقلال به عنوان سرپرست آکادمی باشگاه استقلال تهران منصوب گردید. وی پیش ازاین به عنوان مدیر آکادمی استقلال مشغول به کار بود.

صادق ورمزیار


آمار و عملکرد
باشگاه های جوانان
- سیمان ری
باشگاه های حرفه ای
سال ها باشگاه ها بازی (گل)
1984-1997 استقلال    
تیم ملی
1990-1996 تیم ملی فوتبال ایران 15 (0)
1992-1996 تیم ملی فوتسال ایران    
دوران مربیگری
2004 باشگاه فوتسال علم و ادب مشهد
2007-2008 استقلال (دستیار)
2008-2009 صبای قم (دستیار)
2011-2012 شهرداری تبریز (دستیار)

صادق ورمزیار


منابع : نم نمک | صادق ورمزیار اینستاگرام/ صادق ورمزیار فیسبوک/ whnr ، vlvcdhv/صفحه شخصی صادق ورمزیار/صادق ورمزیار ویکی پدیا/ صادق ورمزیار تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن