ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، در میان مهم ترین مشکلاتی که ممکن است برای هر یک از ما در حین استفاده از گوشی های هوشمند رخ دهد، پر شدن حافظه گوشی می باشد که می تواند سرعت العمل گوشی را کاهش دهد.

دلایل پر شدن بی دلیل حافظه گوشی اندروید و نحوه خالی کردن آن

گوشی های هوشمند یکی از پرکاربردترین ابزاری های مدرن و به روز می باشند که این روزها دیگر اکثر ما یک دیوایس هستیم که همیشه به همراه خود داریم و از آن بیشتر به عنوان مغز دوم خود استفاده می کنیم و تمام اطلاعاتی که ممکن است در طول روز ما نیاز به آن داشته باشیم را در آن ثبت و نگهداری می کنیم و در مواقع نیاز تنها در یک دقیقه به آن دست پیدا می کنیم.دلایل پر شدن بی دلیل حافظه گوشی اندروید + نحوه خالی کردندلایل پر شدن بی دلیل حافظه گوشی اندروید + نحوه خالی کردن

اما گاها شده است که در حین استفاده از اسمارتفون ها با برخی مشکلات روبرو شویم که می توانند روند کاری هر یک از ما را دچار آسیب های متعددی کند که قطعا خوشایند نخواهد بود. در میان مهم ترین مشکلاتی که ممکن است برای هر یک از ما در حین استفاده از گوشی های هوشمند رخ دهد ، پر شدن حافظه گوشی می باشد که می تواند سرعت العمل گوشی را کاهش دهد.

همزمان با پر شدن حافظه گوشی ، پیغامی را دریافت خواهید کرد که با مشاهده این پیغام در منو تولبار ، قطعا ممکن است عصبی شوید چرا که شاید چند روز پیش و یا حتی چند ساعت گذشته حافظه آنرا خالی کرده بودید و مجددا این پیغام را دریافت کردید. اما جای نگرانی نیست و ما در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نم نمک قصد داریم شما را با روش های خالی کردن حافظه گوشی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

روش های خالی کردن حافظه گوشی

1- بررسی میزان حافظه گوشی

قبل از هرکاری برای آنکه بتوانید با حافظه گوشی خود هر چه بیشتر آشنا شوید می توانید از قسمت تنظیمات وارد بخش حافظه یا به عبارتی " Device Storage " شوید و با میزان حافظه پرشده توسط فایل های مختلف آشنا شوید. برای مثال شما می توانید میزان فضای اشغال شده توسط تصاویر ، ویدیوها ، برنامه ها ، موسیقی ها و... آشنا شوید.

مشکل پرشدن حافظه گوشی

چرا حافظه گوشی زود پر میشود

از این رو در قدم اول باید با آنها آشنا شوید تا بتوانید اقدام به حذف فایل های اضافه که منجر به پرشدن حافظه گوشی شده اند ، نمائید.


2- حذف برنامه هایی که لازم ندارید

بی شک همه ما برنامه هایی را در گوشی خود داریم که از زمان نصب تا هم اکنون ، شاید یکبار هم استفاده نکرده باشیم و تنها منجر به پر شدن حافظه گوشی ما می شود. از این رو یکی از دلایل اصلی پر شدن حافظه گوشی ، برنامه هایی هستند که ما روی گوشی خود نصب کرده ایم ، اما تاکنون حتی یکبار هم از آنها استفاده نکرده ایم و این در حالی است که این برنامه هر چند مدت یکبار آپدیت هایی را دانلود می کند و می تواند منجر به پرشدن حافظه گوشی شود.

حذف برنامه های غیرضروری

حذف برنامه های غیر ضروری اندروید

از این رو برای حذف برنامه هایی که تاکنون حتی یکبار هم از آن استفاده نکرده اید ، می توانید از طریق منو گوشی وارد " Settings " شوید و سپس از قسمت " APPS " اقدام به حذف کنید. این گونه حافظه گوشی شما به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.


3- پاکسازی کش برنامه اینستاگرام

یکی از برنامه هایی که امروزه دارای مخاطبان بسیار زیادی است ، اینستاگرام می باشد که بی شک اکثر ما در این برنامه دارای یک اکانت هستیم و روزانه چندین ساعت زمان صرف جستجو در آن می کنیم. با این حال لازم به ذکر است زمانی که شما در حال جستجو داخل این برنامه پر بازدید هستید ، ویدیوها و تصاویری که مشاهده می کنید بصورت کش در گوشی شما ذخیره می شوند.

حذف تصاویر و فیلم های اضافی

نحوه حذف کش اینستاگرام

بله درست خواندید! تمامی تصاویر و ویدیوهایی که در این برنامه در طول روز مشاهده می کنید ، بصورت فایل کش در گوشی شما ذخیره می شوند و می توانند به مرور زمان میزان حافظه زیادی را اشغال کنند.

برای حذف آنها ابتدا وارد برنامه " My Files " شوید و سپس وارد حافظه داخلی شده و پوشه " Android " را برگزینید. در ادامه بر روی پوشه " Data " کلیک کنید و سپس " com.instagram.android " را انتخاب کنید. از پوشه باز شده باید گزینه cache را انتخاب کنید و فایل های درون آن را حذف کنید. به همین سادگی!

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
20%

نظر دادن