جزیره ی مارها و عکس جزیره مارها در برزیل و جزیره مارها ایران و افعی طلایی جزیره مارها و جزیره مارها ویکی پدیا و جزیره مارها سائو پائولو و جزیره برزیلی در تسخیر مارهای بسیار خطرناک و تصاویر مارهای کشنده در یک جزیره برزیلی را در نم نمک مشاهده نمایید.

آشنایی با جزیره مارها سائوپائولو برزیل

همه ما کشور برزیل را به عنوان یکی از برترین مقاصد گردشگری محبوب در دنیا می شناسیم و هر زمان که صحبت از فوتبال ، قهوه ، کارناول و ماجراجویی های حیات وحش به میان آید ، بدون شک اولین مکانی که در ذهنمان نقش می بندد ، جایی نیست جز برزیل. این کشور دارای جاذبه های گردشگری بی شماری است که اگر بخواهید از تمام آنها دیدن کنید ، شاید یک سالی از عمر خود را باید در آن سپری کنید.معرفی جزیره مارها سائوپائولو برزیل + عکسمعرفی جزیره مارها سائوپائولو برزیل + عکس

اما در میان تمامی این جاذبه های گردشگری که مردم بسیاری را از سرتاسر دنیا به سوی خود می کشاند ، جاذبه هایی هم در این کشور پهناور وجود دارند که به دلیل ممنوع الورود بودن و خطرناک بودنشان ، گرشگران ماجراجو را به سوی خود می کشانند! شاید بتوان برترین آنها را جزیره مارها دانست. این جزیره رمزآلود به نام Ilha da Queimada Grande که در فاصله نچندان دور از خلیج سائوپائولو جای خوش کرده و ارتش و نیروی دریایی برزیل ، از ورود مردم به آن به شدت جلوگیری می نمایند!

جزیره پر از مار

تخمین زده شده است که تقریباً بین 2000 الی 4000 مار در این جزیره وجود دارند. به همین دلیل این جزیره به جزیره مار مشهور شده است و اگر هر انسانی وارد آن شود ، در عرض یک ساعت جان خود را از دست می دهد.

همانطور که در ابتدای این بخش از سرگرمی نم نمک گفتیم ، این جزیره هم اکنون خالی از انسان هاست اما تا اواخر سال 1920 در یک دوره کوتاهی تعدادی از مردم در آن جا زندگی می کردند اما در نهایت همه آن ها توسط این مار ها به قتل رسانده شدند و دیگر هیچ کس جرات نزدیک شدن به آن جا را ندارد.

مار افعی سرنیزه ای زرین

ساکن شدن مار های افعی سرنیزه ای زرین در این جزیره ، به دلیل بالا آمدن سطح آب است. مار های این ناحیه؛ زمین این جزیره را فقط مختص خودشان می دانند. سطح آب دریا تقریباً از ده هزار سال پیش بالا آمده است و این جزیره را ایجاد کرده است.

تنها خطری که مار های این جزیره را تهدید می کند ، وجود پرنده هاست که ممکن است آن ها را شکار کنند اما باز هم مار ها از پس این پرنده ها بر می آیند و با سم مهلکی که دارند ، می توانند سریعاً هر پرنده را از بین ببرند.

البته پرندگان بومی این ناحیه هم بسیار زرنگ هستند و به راحتی توسط مارهای این ناحیه به دام نمی افتند. بیشتر ، خود مار ها هستند که فریب می خورند و به این پرندگان اعتماد می کنند و اگر از سم خود استفاده نکنند ، در نهایت به غذای آن ها تبدیل می شوند.

جزیره ای در تصرف مارها

مار های افعی سرنیزه ای زرین 5 درصد مارهای تشکیل دهنده در برزیل هستند. سم آن ها 5 درصد قوی تر از سم های دیگر می باشد و به غیر از این جزیره در قسمت های دیگر کمتر یافت می شوند.

احتمال مرگ توسط این مارها نسبت به مارهای دیگر بسیار بالاتر است. هنوز هیچ آمار مرگ و میری در مورد این مارها در دسترس نیست زیرا انسان ها نمی توانند وارد این ناحیه شوند اما به طور کل ، اگر مار افعی سر نیزه ای زرین فردی را نیش بزند ، در صورت درمان نشدن ، 7 درصد احتمال مرگ وجود دارد.

البته درمان هم تضمین نمی کند که سم مار به طور کامل از بدن خارج شود و فرد نجات پیدا کند. بعد از درمان هم هنوز سه درصد احتمال مرگ و میر وجود دارد. پس با وجود همه این تفاسیر متوجه شدید که چرا هیچ کس جرات ندارد ، پا داخل این جزیره بگذارد.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی